KONST / Litografier / Färglitografi 14752152
nr 1475 2152
Danka Jaworska
(f. 1951), Sverige
Signerad, numrerad 84/195, daterad 85. Färglitografi, bildmått: 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 72x90 cm
Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:09:43
13/6 19:12:40
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Danka Jaworska
Läs mer om Danka Jaworska